Запитання та відповіді щодо Ініціативи відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час війни в Україні
Ця сторінка містить поширені запитання та відповіді про юридичну фірму Public International Law & Policy Group (далі - PILPG) та її проект - Ініціатива відповідальності за воєнні злочини, вчинені під час війни в Україні. Натисніть на запитання, яке вас цікавить, щоб побачити відповідь. Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, не соромтеся зв’язатися з PILPG через застосунок Signal за номером: +48574646080, або електронну пошту: PILPG@protonmail.com.
-
PILPG – це міжнародна pro bono юридична фірма, яка надає безоплатну правову допомогу сторонам у мирних переговорах, допомагає розробляти проекти постконфліктних конституцій, сприяє судовому розслідуванню воєнних злочинів та впровадженню правосуддя перехідного періоду. PILPG є номінантом Нобелівської премії миру. PILPG займалася підготовкою слідчих, які розслідували воєнні злочини в Іраку, Південному Судані та Бірмі (щодо етнічної групи рохінджа).
-
Мета проекту - збір інформації про воєнні злочини в Україні після вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022 року для збереження історичної пам'яті і для з'ясування фактів від свідків або жертв подій, які могли б стати доказами вчинених воєнних та інших особливо тяжких міжнародних злочинів на території України.
-
Так, усі, хто був жертвою, свідком чи навіть чув про вчинення злочинів в Україні під час нинішньої війни (надалі - свідки), можуть зв’язатися з PILPG, щоб поділитися своєю історією.
-
Інтерв’ю проводитимуть професійні документатори, слідчі або юристи провідних світових юридичних фірм. За необхідності може бути присутнім і незалежний перекладач.
-
Інтерв’ю може проводитися англійською, українською або російською мовами, залежно від уподобань особи, яку опитують. Якщо є потреба в перекладі українською або російською мовами, може бути залучений перекладач.
-
Особиста інформація, як-от ім’я та контакти, зберігається в захищеній базі даних. Для підвищення рівня безпеки вся особиста інформація зберігається окремо від показань свідків. Обмежена невелика кількість співробітників PILPG матиме доступ до особистої інформації свідків для планування інтерв’ю.
-
PILPG захистить всю інформацію, якою може поділитися свідок.
По-перше, PILPG відокремить особисту інформацію свідка від його історії та збереже її в двох окремих безпечних базах даних. Особиста інформація свідка зберігатиметься в надійному сховищі, доступному лише для невеликої кількості співробітників PILPG для планування інтерв’ю. Отримані свідчення зберігатимуться в окремій захищеній базі даних. Відокремлюючи їх таким чином, PILPG гарантує, що отримані свідчення не можуть бути зіставлені з особистою інформацією свідків.
По-друге, всі інтерв’юери та перекладачі PILPG підписали угоду про конфіденційність. Вони не будуть розголошувати отримані свідчення, якщо свідок не дав згоди на те, щоб його історія була передана міжнародним або українським механізмам підзвітності. -
PILPG хоче записати інтерв’ю, щоб мати можливість зберегти всі свідчення найбільш точним і достовірним способом. Якщо свідок погодиться поділитися своєю історією, запис його інтерв’ю буде надано міжнародним та/або українським механізмам підзвітності задля полегшення роботи прокурорів. Свідки також можуть попросити не записувати інтерв’ю/ або записувати, але не ділитися записом надалі - у цьому випадку інтерв’юер занотує свідчення письмово.
-
Так. Кожен, хто бажає надати свідчення, має право залишитися анонімним, і PILPG не розголошуватиме його ім’я чи будь-яку іншу персональну інформацію.
Якщо свідок вирішив залишитися анонімним, він повинен буде поставити галочку у формі згоди, зазначивши, що погоджується на інтерв’ю, але бажає залишитися анонімним. Під час заповнення іншої форми, у якій запитуватимуть дані свідка, йому буде наданий псевдонім. У формі буде надано додаткові відомості про те, які поля слід заповнити, якщо свідок бажає залишитися анонімним.
Кожне опитування організовується відповідно до автоматично створеного ідентифікаційного номера, що означає, що імена свідків ніде не фігурують. При проведенні інтерв’ю свідок усно дає згоду надати свідчення, не називаючи свого імені. -
Свідок може не повідомляти свою особу. Свідок може вирішити не вказувати ім’я, по батькові чи прізвище, натомість використовуючи псевдонім та/або відмовитися надавати будь-яку іншу особисту інформацію. Це не завадить PILPG проводити інтерв’ю або не зробить PILPG менш зацікавленими почути свідчення. Але якщо свідок вирішить не повідомляти свою особу, його свідчення можуть не бути прийнятними для подальших судових процесів та притягнення воєнних злочинців до відповідальності.
-
Якщо свідок погоджується поділитися своєю історією для цілей розслідування або обвинувачення, інформація буде передана відповідним механізмам відповідальності - національним, регіональним або міжнародним судам чи трибуналам, які мають або можуть у майбутньому мати юрисдикцію щодо ймовірних злочинів, скоєних в Україні.
-
Інтерв'юер від Ініціативи відповідальності за військові злочини, вчинені під час війни в Україні, проведе інтерв'ю дистанційно через Zoom. Інтерв'ю буде записано (лише за згоди свідка). Інтерв’юер запитає про досвід свідка в Україні після російського вторгнення, зокрема про те, чи була особа, що надає свідчення, безпосередньо свідком чи жертвою будь-яких подій, які можуть вважатися воєнними злочинами.
PILPG попросить свідка знайти безпечне та приватне місце для проведення інтерв'ю. Інтерв'ю відбудеться у зручний для свідка день і час.
Участь в інтерв'ю абсолютно добровільна. Свідок може вибрати: не записувати інтерв'ю; не розголошувати свою особистість; не передавати свою інформацію українським та міжнародним механізмам підзвітності; пропустити питання, на які не хоче відповідати; або припинити інтерв'ю в будь-який момент. PILPG розуміють, що обставини, які не залежать від них, можуть вимагати перенесення інтерв'ю. -
Тривалість інтерв’ю може бути різною залежно від того, чим свідок може або хоче поділитися. Середня тривалість – близько години.
-
Так. На початку інтерв’ю інтерв’юер пояснює свідку мету інтерв’ю, як будуть використовуватися та зберігатися його дані, а також пропонує свідку поставити будь-які уточнюючі запитання. Потім свідок може дозволити PILPG поділитися наданою інформацією з поточними та майбутніми міжнародними та національними трибуналами, які розслідуватимуть російські військові злочини на території України.
Після закінчення інтерв'ю свідка знову попросять підтвердити згоду. Якщо він передумав і більше не хоче ділитися своїми свідченнями чи розголошувати ім’я, запис інтерв'ю буде негайно знищено. -
Ні. Компенсація свідкам за участь в інтерв'ю не є загальною практикою.
-
Так, PILPG дотримується правил, встановлених Європейським регламентом захисту даних (Загальний регламент захисту даних). Одним із основних принципів цього регламенту є те, що кожен має право вимагати видалення його особистої інформації. За запитом PILPG видалить цю інформацію зі своєї бази даних.
-
Так, PILPG дотримується найвищих стандартів захисту даних, викладених у відповідних положеннях про захист даних, у тому числі Європейському загальному регламенті захисту даних. Особиста інформація, надана PILPG, зберігатиметься конфіденційно, в захищеній базі даних, та не розголошуватиметься без згоди особи. PILPG надасть форму згоди для перегляду свідку, щоб проінформувати про усі права, які мають свідки, і способи, якими PILPG захищає отриману інформацію.
Інша наша робота
Натисніть на зображення нижче для отримання додаткової інформації.
Наша другая работа
Нажмите на изображение ниже для получения дополнительной информации.
Our Other Work
Click on the image below for more information.